שיחה של רנדי דווילה על פרסום עצמאי של ספר

רנדי דווילה (Randy Davila) הוא סופר  והמנכ"ל של הוצאת המפטון רודס (  Hampton Roads Publishing) שמתמחה בספרי העצמה ומודעות

בקישור הבא הוא מדבר עם המאזינים על האפשרות והדרך להוציא ספר לאור באופן עצמאי.

ליחצו כאן לשמיעת השיחה של רנדי על הוצאת ספר לאור באופן עצמי

(השיחה באנגלית)

 

לי הוא כמובן לא חידש דבר, אבל לפעמים נחמד לשמוע שהדברים דומים גם בחו"ל.

הנה כמה נקודות עיקריות שעלו בשיחה:

  • לפני שמוציאים לאור יש לוודא שהספר ברמה הגבוהה ביותר האפשרית.
  • ספרים אינם נכתבים – הם משוכתבים. לעולם לא לחשוב שהספר גמור.
  • לשם כך יש להיעזר בקוראים נוספים, קבוצת 'קוראים ראשונים'. בקבוצה עדיף שיהיו כאלו שלא 'אוהבים' אתכם, כלומר אנשים שאתם לא בקשר מתמיד ויומיומי אתם, שלא דיברתם אתם על הרעיונות שלכם, שלא מכירים אתכם ואת צורת החשיבה שלכם באופן אינטימי, והכי חשוב – אנשים שלא יפחדו להגיד לכם את האמת ולא יפחדו לפגוע ברגשותיכם
  • מומלץ מאוד לעבוד עם עורך מקצועי כיוון שהוא לא מחובר רגשית לספר, והוא גם יעזור לכותב לשמור על פוקוס הספר והז'אנר שלו. זה חשוב מאוד כדי שחנות הספרים תדע היכן לשים את הספר, וכדי שהקוראים יידעו באיזה ספר מדובר.
  • לפני שמתחילים בעריכה מלאה מומלץ לקבל חוות דעת על הספר כדי להבין איך העורך רואה את הספר ולאן הוא מעוניין לקחת אותו. רנדי מדבר בשיחה על חוות דעת בת עמוד אחד לאחר קריאת חלק מהספר במחיר של $200  (אני, לשם השוואה, לוקחת 200 ש"ח על חוות דעת ל-50 עמודים ראשונים, שיכולה להגיע לשלושה עמודים)
  • הצלחת הספר לא צריכה להימדד לפי מספר העותקים שנמכרו בלבד, אלא על פי הנגיעה בחייהם של אנשים
  • כותר הספר וכריכתו חשובים מאוד. על הכריכה לתת את התחושה שתתאים לאופי הספר וסגנונו, ועדיף גם כאן  להיעזר במקצוענים אובייקטיביים שיתנו את השם המתאים ביותר והשיווקי ביותר.
  • כאשר חותמים עם הוצאה לאור יש לברר לא רק את אחוז התמלוגים המוצעים, אלא את סכום התמלוגים שיינתן בפועל לפי מחיר ספר. בנוסף, חשוב לברר באיזה מחיר יכול הסופר לרכוש עותקים של ספרו. האם יש או אין הנחה, כיוון שברור שהסופר רוצה מספר עותקים כדי לתת מתנה או למכור באופן עצמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו כאן לפתיחת צט
צריכים עזרה?
כתיבה טובה
שלום לך.
איך אנחנו יכולים לעזור?