** המחירון מעודכן לינואר 2022. כל המחירים כוללים מע"מ.

התייעצות קצרה לגבי תנאי חוזה עם הוצאה לאור – חינם! חשוב לי מאוד שלא ינצלו כותבים מתחילים.

פגישת קונספט לתכנון ספר – פגישה אישית עם עדי בת כשעה וחצי ממנה תצאו עם תוכנית מסודרת לעלילת הספר שלכם או קונספט וראשי פרקים לספר אוטוריטה. אענה על כל השאלות ויהיה לכם מתווה מסודר לגבי על מה הספר, איך הוא יהיה בנוי, איך יהיה התהליך ומה הצעדים הבאים שלכם  -ההשקעה היא רק 1,500 ש"ח שמתקזזת אם ממשיכים לעריכה ספרותית או ליווי.

חוות דעת לספר – תקבלו דוח מפורט ומקצועי שיציג לכם תמונה מלאה ואובייקטיבית לגבי רמת הספר, הפוטנציאל שלו, האם שווה להשקיע בספר, החולשות העיקריות, מה צריך לתקן והכי חשוב – איך לתקן ואיך לשפר.  150 ש"ח לג"ד. (מינימום 5 ג"דים. ג"ד = 24,000 סימני דפוס כולל רווחים. הסבר מפורט יותר בהמשך. סדר גודל של 0.03 ש"ח למילה), מעל 15 ג"דים – רק 117 ש"ח לג"ד, מעל 25 ג"דים – רק 85 ש"ח לג"ד יינתנו הנחות נוספות לחיילים

חוות דעת מקצועית לספר ילדים – 750 ש"ח, העלות מתקזזת אם ממשיכים לעריכה. אפשר לקבל פידבק ראשוני כללי ללא עלות.

עריכה לספר ילדים – תהליך "פינג-פונג" עד שהספר מוכן לשליחה להוצאות לאור – בין 1,500 ל- 5,900 ש"ח (המחיר כולל את חוות הדעת הראשונית) תלוי ברמת השכתוב הנדרש

עריכה לסיפור קצר (עד כ- 1500 מילה) – 650 ש"ח. מדובר בעריכה ספרותית + תיקוני שגיאות כתיב, הקלדה ופיסוק

מחיר עריכה ספרותית מלאה לספר באורך מלא – 1,200 ש"ח לג"ד. מדובר בתהליך "פינג-פונג" שנועד להביא את הספר למלוא הפוטנציאל שלו ולהעלות את הסיכוי שיתקבל בהוצאה לאור. העריכה הספרותית כוללת חוות דעת מקצועית, כמה סבבי עריכה ספרותית לפי הצורך, עריכה לשונית בסיסית (תיקון שגיאות כתיב, פיסוק ודקדוק בסיסי) + בונוסים מיוחדים שלא תקבלו בשום מקום אחר שיתנו לכם יתרון בהוצאת הספר לאור ושיווקו! (מינימום 5 ג"דים)

מחיר ליווי מלא לספר הדרכה או עיון – מתחיל בפגישת התכנון שיכולה להתארך ליום כתיבה אישי, ממשיך בשליחה שבועית של מה שנכתב באותו שבוע וקבלת פידבק – הליווי כולל פגישות של בניית העלילה ופתירת כל שאלה, ייעוץ במייל או טלפון חופשי, שיחות מוטיבציה ודירבון, ועריכה ליווי הכתיבה, עריכה ספרותית, עריכה לשונית בסיסית, יעוץ לגבי אופן ההוצאה לאור המתאים – 15,000 ש"ח לספר עד 10 ג"דים

שדרוג חוויית הקריאה  – תכנון יצירת ערך לקוראים מעבר ומחוץ לדפי הספר על ידי שילוב קטעי בונוס, קישורים, סקרים ושאלונים, משחקים, הצעות מכירתיות ועוד לפי אופי הספר והתאמה לקהל היעד, ושילוב הספר עם אפליקציית GreatBoox – 1,500 ש"ח

ניהול הפקת הספר – בגדול התהליך שלנו הוא תשלום מחיר פיקס על ניהול ההפקה ויתר התשלומים לספקים יהיו שקופים ומתואמים אתכם. עזרה עם המו"מ מול ההוצאות לאור או בבחירת ספקים עצמאיים, ליווי ההתנהלות מול ההוצאה לאור, הגהה נוספת לעותק השמש לפני ירידה לדפוס, עזרה בתכנון קמפיין מימון המון ועזרה בתכנון והפקת ההשקה, אפשרויות שיווק ועזרה נוספת. ההשקעה משתנה לפי החבילה. צרו קשר.

מחירי סדנאות כתיבה, קורסים אינטרנטיים, הרצאות, כנסים ומוצרים מופיעים בעמודי המכירה הייעודיים.

—————

מה זה ג"ד ואיך מחשבים אותו?

ג"ד זה גיליון דפוס. עולם המו"לות והדפוס עובד לפי חישוב מספר גיליונות הדפוס בטקסט.

ג"ד = 24,000 תווים כולל רווחים. כלומר: אותיות, מספרים, סימני דפוס ורווחים

תמחור לפי ג"דים הוא הרבה יותר מדויק ושיוויוני מאשר תמחור לפי עמודים, כיוון שכל החלטת עיצוב משפיעה על מספר העמודים באופן שלפעמים מאוד משמעותי. אתם לא רוצים לשלם יותר רק כי כתבתם את הספר בפונט גדול יותר או מרווח כפול בין שורות, נכון? זה גם יותר הוגן מתמחור לפי מילה, כיוון שבעבודת העריכה אני מתקנת גם סימני פיסוק, מוחקת רווחים מיותרים בין מילים ועוד.

כדי לבדוק כמה ג"דים יש בספר שלכם, עליכם להיכנס לסטטיסטיקות של וורד: ללחוץ בצד למטה על מספר המילים והוא יפתח לכם חלונית עם כל הסטטיסטיקות (בגרסה הישנה יש ללחוץ על לשונית 'קובץ' ואז על 'מאפיינים' ושם על 'סטטיסטיקות' – אם אני זוכרת נכון)

בחלונית הסטטיסטיקות יש לחפש את המספר הגבוה ביותר המציין את מספר התווים כולל רווחים שיש בספר ומספר זה יש לחלק ב- 24,000. זהו מספר הג"דים שלכם.

אופציה פשוטה יותר היא פשוט לשלוח אלי את הספר למייל [email protected] ואני אחשב זאת בשבילכם ואתן לכם הצעת מחיר מסודרת.

12 מחשבות על “מחירון עריכה ספרותית וליווי”

 1. היי, אני התחלתי לכתוב ספר אבל אני מבולבלת מהעלות של הוצאת ספר לאור וגם אני לא יודעת האם בגיל שלי אפשר להוציא ספר לאור בבקשה תפנו בחזרה.

  1. הי עמית,
   בהחלט אפשר להתחיל בכל גיל.

   לגבי עלות, יש טווח רחב מאוד של עלויות
   שתלויות בעיקר ברמת הספר ואיכותו, ובמספר העותקים.
   את מוזמנת ליצור קשר ונוכל לענות לך באופן מותאם יותר לצרכייך.
   יסמין: 052-4323222
   עדי 052-3394382

    1. הי אילון,
     אחד העורכים בקורס העריכה שלי יוכשר לתחום.
     אתה מוזמן לשלוח את הספר אלי למייל [email protected] ואראה אם זה משהו שנוכל לעזור לך בו

 2. לספר יש 827,332 תווים (ספר די גדול) מהו המחיר של עריכתו (לשונית)?

  1. הי יוסי,
   עריכה לשונית נעשית אחרי עריכה ספרותית מכיוון שאין טעם לתקן שגיאות כתיב ודקדוק בקטע משעמם שעדיף למחוק או בקטע עם חור בעלילה שצריך לפתור ולשכתב לגמרי.
   לספר ארוך כפי הצגת אני ממליצה קודם לעשות רק חוות דעת כדי לקבל תמונה מלאה של רמת הספר, אם אפשר לחלק אותו לכרכים או למחוק חלקים גדולים וכדומה,
   ואז זה יוזיל את העריכה הספרותית.
   שלח אליי את הספר למייל [email protected] כדי שאראה במה בדיוק מדובר ואתן לך הצעת מחיר מסודרת.

 3. אל:
  הנדון: ספר שירים.
  א.ג.נ.
  בשבועיים האחרונים(אני כותב דבריי אלו ביום חמישי, ה-4.3.2021) כתבתי את השירים המצ"ב-ואני מעוניין לבדוק את האפשרות של הוצאת ספר שירים. עם זאת יש לקחת בחשבון
  כי יש כאן 2 קשיים עיקריים:
  1)השקעה כלכלית בתהליך מצדי, ככל שהדבר יידרש אינו אפשרי: אני אדם שמתקיים מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי ושייך לאוכלוסייה נזקקת.
  2)ישנה בעיית ניידות: בשל נכותי הגופנית אני לא יכול להגיע פיסית להוצאות ספרים שמרוחקות באופן משמעותי מאזור מגוריי(אני מתגורר בשכונת קרית מנחם שבירושלים).
  כמו כן אין לי רישיון נהיגה או רכב-ובגלל מצבי הרפואי והתרופות אותן אני נוטל כחולה כרוני אני גם לעולם לא אוכל להוציא רישיון ולנהוג. כמו-כן בשל מצבי הכלכלי, וגם הרפואי היכולת שלי להגיע להוצאת ספרים שנמצאת בעיר אחרת אינה אפשרית גם באמצעות התחבורה הציבורית.

  אלא שלמרות הקשיים הללו אני מעוניין לבדוק באם ביצוע תהליך ההוצאה לאור יתאפשר בכל זאת באופן כזה או אחר.
  בברכה,
  אסף [שם המשפחה צונזר].
  נ.ב. מהו שיעור התמלוגים שניתן לדעתכם לקבל עבור פרויקט כזה?

  [השירים שצורפו הוסרו מטעם עניין הפרט ושמירה על סודיות]

  1. הי אסף,
   תודה ששלחת אלי דוגמאות לטקסטים שכתבת.
   לגבי שאלת על תמלוגים – תמלוגים מקבלים רק כאשר הוצאה לאור גדולה מחליטה להוציא את ספרך על חשבונה ואתה מקבל תמלוגים על כל מכירה. זה אירוע שנדיר מאוד למצוא בספרי שירה בשנים האחרונות ונדיר עוד יותר מאז תחילת הקורונה.
   ברוב המקרים הסופר צריך לשלם על הפקת הספר והוצאתו לאור ומקבל את הרווחים של כל מכירה.
   למי שאין כסף משל עצמו, ישנה אפשרות של קמפיין מימון המונים באתרים כמו הדסטארט ואחרים, שבהם אתה מציב יעד של סכום שאתה צריך לגייס כדי להפיק את הספר, משווק את הספר במכירה מוקדמת ומשיג את המימון להוצאת הספר.
   בוודאי יהיו אנשים שיקנו את הספר רק בזכות סיפורך האישי.
   לכן אני ממליצה לך לפרסם את הטקסטים ברשתות החברתיות ורק אם וכשיהיה לך קהל גדול שעוקב אחריך, כשיהיו מאות לייקים ותגובות לכל פוסט שלך, אז גם תוכל להרים קמפיין מימון המונים אפקטיבי ולגייס את הכסף.
   בינתיים, במקביל, אתה יכול לקרוא ספרי שירה, להצטרף לקורס כתיבת שירה וכדומה ולהמשיך להתפתח ככותב. (על השירים שצורפו הגבתי אישית למייל שלך)
   לגבי חוסר ניידות, כיום זו אינה מגבלה או מכשלה. עובדים דרך טלפון, אינטרנט, במיילים, זום וכדומה, ושולחים את הספרים בדואר. אין סיבה להגיע להוצאה לאור דווקא במקום מגוריך.
   המון הצלחה!

 4. שלום,
  אני רוצה להיפגש לקונספט לתכנון ספר, אבל לא ברור עם מה אצא מהפגישה.
  האם אפשר לסגור בשעה וחצי את הדברים הכי בסיסים כדי ליצור ראשי פרקים?
  כמו עלילה ,אירוע מחולל, משברים, שיא, דמות (אישיות, קשת ושריטות שלה) וסוף הסיפור.
  האם לא זו היא מטרת הפגישה של קונספט? ואם לא אז איך אפשר להגיע לתוכנית מסודרת או ראשי פרקים בלי זה?
  אודה לכם אם תוכלו לתת תשובה שלא תשאיר אזורים אפורים.

  1. הי,
   לאחר עשרות רבות של פגישות תכנון וקונספט, אכן אפשר להגיע בשעה עד שעתיים
   לבניית תוכנית מדויקת לספר עם כל נקודות המפנה בעלילה, ראשי פרקים, דגשים לכתיבה, דיוק מטרות ובעצם כל מה שצריך בשביל להתחיל לכתוב.
   זו ההתמחות שלי. אני יודעת מה לשאול אותך ואיך לכוון את הדברים כך שאנו מתקדמים, מקבלים החלטות וסוגרים דברים.
   היו 3- 4 מקרים בהם לא סיימנו הכול בשעתיים והסופרים קיבלו מפגש נוסף ללא עלות כדי לסיים הכול.
   הפגישה זו השקעה של 1,500 ש"ח כולל מע"מ (נכון למרץ 2022) שמתקזזים כשאתה ממשיך לעריכה ספרותית או ליווי אצלנו.

   אפשרות אחרת היא לעשות זאת בעצמך באמצעות הקורסים הדיגיטליים שלי.
   בקורס "10 ימים לתכנון ספר ששווה לכתוב" יש משימות שלב אחר שלב לתכנון ובניית הספר שלך והוא כולל בונוס של פידבק שלי על תוכנית הספר שיצרת. זה מעין תהליך של 'מה' צריך לעשות כדי לתכנן ספר שלב אחר שלב.

   ובקורס "בניית עלילה מרתקת" לומדים יותר תיאוריה על מבני עלילה, סודות העלילה של דיסני ופיקסאר ונכנסים יותר לעומק של ה'איך' בונים עלילה.

   השילוב של שני הקורסים הוא חזק במיוחד, אבל עדיין זה רק אם תוכל ליישם את הדברים. לא בטוח שהם יוכלו לבוא במקום פגישת תכנון ממוקדת על הספר שלך.

   מה מספר הטלפון שלך?
   אתה מוזמן ליצור קשר עם יסמין, מנהלת הפרויקטים שלנו
   לקבל מידע נוסף ולהתייעץ 050-3870038

  1. הי איתן, אתה שואל לגבי אצלנו או באופן כללי? מחיר לעריכה ספרותית? לליווי? להפקה מלאה?
   65,000 מילים זה בערך 15.5 ג"דים, אבל לפני הצעת מחיר אני צריכה לראות את הטקסט ולבחון אם אנחנו מתאימים לערוך אותו.
   אתה מוזמן לשלוח את כתב היד אלינו למייל [email protected] וניתן לך פידבק ראשוני ללא עלות על רמת הספר והפוטנציאל שלו, ואם יש התאמה אז גם הצעת מחיר.
   אנו כמובן שומרים על סודיות ועל זכויות היוצרים שלך.
   בהצלחה ויום נפלא ומלא השראה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו כאן לפתיחת צט
צריכים עזרה?
כתיבה טובה
שלום לך.
איך אנחנו יכולים לעזור?