כידוע, עלות ההוצאה לאור של ספר היא גבוהה מאוד. הוצאת 1000 עותקים זו הוצאה כספית של בין 20,000 ל- 50,000 ש"ח. תלוי בהוצאה לאור (אני מדברת כמובן רק על הוצאות במימון צמי של המחבר או הוצאה עצמית).

איך משיגים סכום כזה? ויותר מכך, איך מבטיחים החזר השקעה?

אופציה 2 – מציאת קונים וספונסרים לפני הוצאת הספר לאור

באופציה זו, אתם מחפשים קונים לספר עוד לפני הדפסתו והוצאתו לאור. חברים שלכם טוענים שאתם חייבים להוציא לאור את הספר שכתבתם? יופי. אך האם הם מוכנים לפתוח את הארנק ולשלם לכם מראש 50 ש"ח נניח בשביל לקבל עותק בעתיד?

הרעיון הוא לא רק לחפש קונים, אלא לחפש ספונסרים. הספונסרים הם אלו שמוכנים לשלם יותר ממחיר הספר תמורת בונוס או בונוסים שקבעתם. 

לדוגמה – מי שישלם 100 ש"ח יקבל ספר חתום פלוס אזכור שמו בדף התודות של הספר

מי שישלם 150 ש"ח יקבל את שני הנ"ל פלוס סימנייה ייחודית פלוס הזמנה לערב ההשקה

מי שישלם 300 ש"ח יקבל את כל הנ"ל פלוס מפגש אישי על קפה ועוגה עם המחבר

הצעות נוספות לבונוסים: 

*חולצה \ כובע \ פוסטר עם ציור הכריכה

*תעודת הוקרה

*גרסה אלקטרונית של הספר

*ספר נוסף (הספר הקודם שהוצאת \ ספר של חבר)

*משהו מגניב שקשור לנושא הספר (למשל אם זה רומן רומנטי אז להוסיף בונבוניירה של שוקולדים, אם זה ספר ילדים להוסיף איזה צעצוע, אם הספר מתרחש בחלקו במקום מסוים אפשר לתת גלויה עם תמונה של המקום וכדומה)

*להכניס את שם הספונסר לפתק בכותל עם בקשה לפרנסה\זוגיות\בריאות

בעצם כל דבר שאתם חושבים שקהל היעד שלכם יעריך וירצה. הרעיון כאן הוא באמת לתת ערך לספונסרים שלכם. אם ספר רגיל עולה 25 – 90 ש"ח ונשלח אליכם בדואר תוך שבוע, למה שמישהו שאינו מכיר אתכם ישלם 200 ש"ח בשביל עותק אחד ודף תודה? ועוד לספר שעדיין לא יצא לאור וייקח כחצי שנה לארגן את המימון ולהוציאו לאור? נסו לחשוב על רעיונות יצירתיים שלכם לא יעלו הרבה מבינה כספית אך יתנו לספונסרים ערך רב. לדוגמה – נניח שאתם מכירים מעסה שנותנת קופונים לעיסוי ראשון בחצי מחיר. הקופון לא עלה לכם כסף, אך לספונסר זו הנחה של נניח 100 ש"ח. עכשיו, אם הוא ישקיע בספר שלכם 100 ש"ח ויקבל גם ספר בשווי 50 ש"ח וגם קופון בשווי 100 ש"ח זה בשבילו רווח ושווה לו להשקיע, וגם המעסה מקבלת פרסום . זה WIN-WIN-WIN לכל הצדדים.

אגב, תמיד תדגישו שכל הכסף יחזור לספונסרים במידה והספר לא ייצא לאור עד תאריך מסוים שתקבעו.

ולבעיה השנייה – איך עושים את זה תכל'ס?

כמובן שצריך ליידע את העולם שאתם מחפשים ספונסרים. היידוע הוא כרגיל: פה לאוזן, רשתות חברתיות, פורומים וכדומה, בהם אתם מציגים את מצבכם, מספרים קצת על מה הספר ומבקשים מהמתעניינים להגיע לעמוד חיפוש הספונסרים שלכם.

בעמוד חיפוש הספונסרים שלכם צריך להיות:

1. מידע לגבי הספר ועלילתו (מומלצת אפשרות לקריאת פרק או יותר)

2. קצת מידע על עצמכם

3. כל המידע לגבי מה מקבלים על כל סכום השקעה

4. מידע לגבי מה הסכום הסופי שאתם צריכים, כמה נאסף עד עכשיו, וכמה ספונסרים

5. כפתור תשלום

 

את עמוד חיפוש הספונסרים אתם יכולים לבנות לבד באתר חינמי או להשתמש בשירות של אתר חיפוש ספונסרים כמו Jumpstarter או Headstat . באתר הנ"ל תוכלו לפרסם את הפרויקט שלכם באופן בו לא תצטרכו לשלם עמלה אלא אם הצלחתם לגייס את מלוא הסכום (לעומת תשלום עמלה על כל שקל שנכנס אם אתם משתמשים בפייפאל למשל). כלומר, העמלה גבוהה יותר מאשר אם תקימו אתר חינמי אישי, אך יש יתרונות נוספים כגון הגנה על הספונסרים (הכסף לא עובר אלא אם גוייס כל הסכום המבוקש), ופרסום גדול יותר (אנשים שבאים לראות פרויקט מסוים יציצו גם לראות אילו פרויקטים נוספים יש באתר ואולי יתלהבו משלך)

לאתר ג'אמפסטארטר

http://www.jumpstarter.co.il

לאתר headstart

– http://www.headstart.co.il
עוד ארחיב על מימון המון במאמרים נוספים.

בכל אופן, אתם מוזמנים ליצור אתי קשר לפגישת תכנון קמפיין מימון המון

שבפגישה נבנה אסטרטגיית שיווק להצלחה, נבחר סגום לגיוס, אורך זמן, מה יהיה כתוב בטקסטים, אילו תשורות תתנו ועוד.

אז שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו כאן לפתיחת צט
צריכים עזרה?
כתיבה טובה
שלום לך.
איך אנחנו יכולים לעזור?