לפני כחודש הכרזתי כאן באתר על תחרות סיפורים קצרים לכבוד חודש נובמבר שהוא חודש הכתיבה הבינלאומי. למי שרוצה להיזכר כאן כל הפרטים והחוקים של התחרות

סך הכול הופתעתי לטובה. הכנתי את עצמי לקבל את הדברים הגרועים ביותר, אבל הגיעו הרבה סיפורים עם רעיונות יפים. אז כל הכבוד לכולם.

הטעויות והבעיות הנפוצות ביותר בסיפורי התחרות:

אני חייבת לציין שהטעויות והבעיות הכי נפוצות שהיו לסיפורים היו בתחום הפיסוק. בעוד הרעיונות והכתיבה היו לא רעים, הפיסוק לפעמים היה קטסטרופה. אז אנשים, שימו לב לכך ותלמדו את כללי הפיסוק, כי סימני פיסוק הם חלק בלתי נפרד מניסוח הרעיונות והאירועים שאתם כותבים עליהם. בפוסט הזה איגדתי לכם כללי פיסוק בסיסיים

בעיה נוספת שחזרה בהרבה סיפורים הוא סוף לא טוב. סוף לא מובן או קטוע או סתם חסר פואנטה שבחלק מהסיפורים פשוט הרס אותם וגרם להורדת הרבה נקודות. כל משתתפי התחרות קיבלו במתנה את מדריך הפתיחות, אבל כנראה שהייתי צריכה לתת לכם את מדריך הסיומים שלי… המדריך, אגב, הוא חלק מקורס "הפוך לסופר ב- 10 שעות" שמלמד את כל הבסיס שסופר צריך. אני ממליצה אוד להצטרף לקורס החשוב הזה לכל מי שרוצה להיות סופר.

אז הזוכים בתחרות הם:

(בקרוב אפרסם את הסיפורים עצמם, לאחר עריכה נוספת)

מקום שלישי: "בבת אחת" של עמיר תומר

עמיר שלח אלי שלושה סיפורים שכולם היו ברמה גבוהה. הסיפור הזה הציג רעיון מקורי עם כתיבה אמינה מאוד (אפילו שמדובר בסיפור ריאליזם מאגי), מותחת ואף משעשעת.

כל הכבוד, עמיר, אני בהחלט רואה בעתידך אוסף סיפורים שיוצא לאור.

עמיר זכה בחוות דעת מקצועית על סיפורו בשווי 150 ש"ח. (כלומר, הוא יקבל ממני דוח מפורט על כל הנקודות שאפשר ללטש ולשפר את הסיפור עוד יותר)

מקום שני: "המחברת שייכת לשי נדיב" של מיכל גולדשטיין

מיכל היא רק בת 16, והכתיבה שלה כבר ברמה של המבוגרים. סיפורה הגיע למקום השני ללא קשר לגילה, כיוון שהציגה את הקשר המיוחד בין הסופר לגיבור הסיפור באופן מעורר הזדהות ונוגע ללב.

מיכל, יש לך כשרון לכתיבה ואני ממליצה לך להמשיך לפתח אותו, ללמוד ולהתקדם.

גם מיכל זכתה בחוות דעת מקצועית על סיפורה בשווי 150 ש"ח

מקום ראשון: "אני צנצנת" של משה פריגן

משה הצליח להציג אירועים יוצאי דופן באופן אמין במיוחד המשלב גרעינים היסטוריים אמיתיים עם אירועים שהשאירו אותי מרותקת לסיפור ותוהה לגבי היתכנותם. כל מהלך הסיפור נותרתי במתח גבוה והשתאות.

כל הכבוד, משה, אתה בדרך הנכונה!

משה זכה בעריכה ספרותית מלאה לסיפור שלו בשווי 450 ש"ח!

אני רוצה לציין לטובה גם את:

אבי חיון עם "הדרך אל הקסם" שהציג גישה מיוחדת ופנטסטית לכתיבה בכלל ולכתיבת ספרי קסם בפרט

ואת שמוליק טסלר עם "יום הכיפורים שלי" על סיפור עם אווירה נוסטלגית שמתרחש בתחילת מלחמת יום כיפור ומציג את התקופה ומסר אנושי מקסים

אשמח לשמוע תגובות כאן למטה
תודה לכל המשתתפים, נהניתי מאוד
נתראה בתחרות הבאה!
עדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו כאן לפתיחת צט
צריכים עזרה?
כתיבה טובה
שלום לך.
איך אנחנו יכולים לעזור?