מי את עדי איצקוביץ?

עדי איצקוביץ – עורכת ספרותית

שלום,

עדי איצקוביץ- פרופיל

אז אני עדי איצקוביץ, ואני עוזרת לאנשים שרוצים לכתוב ולהוציא לאור ספר שלהם. אני עורכת ספרותית, מנחת סדנאות כתיבה יוצרת ומרצה.

יש לי תואר שני בספרות בתוכנית לכתיבה יוצרת מאוניברסיטת חיפה ו- 5 שנות ניסיון כלקטורית (מעין סלקטורית לספרים) לספרות תרגום בהוצאת כנרת זב"מ. לאחרונה הצטרפתי לצוות העורכים (עורכות) של הוצאת מדיה 10.

אני עוזרת בשיפור הכתיבה הספרותית למתחילים בשלוש דרכים עיקריות:

1. הפצת טיפים ומידע בנושאי כתיבה והוצאה לאור לכל המתעניין

2. מתן חוות דעת מקצועית, עריכה ספרותית וליווי כתיבה באופן אישי ופרטני לספרים ולסיפורים קצרים

3. לימוד כתיבה בסדנאות כתיבה יוצרת, קורסים אינטרנטיים והרצאות (אגב, יש לי הרצאות

מרתקות בספרות בכלל וגם הרצאות ייחודיות לתובנות לעסקים מתוך ספרות ילדים ונוער)

החזון שלי הוא לעזור בהעלאת רמת הכתיבה והספרות בארץ, ולהעלות את הכבוד לספרים ולסופרים ואת התגמול הכספי שהם מקבלים.

ביוגרפיה (לא) רשמית

עדי איצקוביץ

עדי איצקוביץ נולדה בשנת 1982 בבוקר שבת לאחר ליל ירח מלא. מהרגע בו החלה לדמיין התלהבה מכך והיא אינה חדלה עד עצם היום הזה. מהרגע בו נתקלה לראשונה בספר התאהבה גם בכך, ומהרגע בו למדה לקרוא היא אינה מפסיקה.
בגיל 6 בערך עם תחילת לימוד הכתיבה היא כתבה שירים, והצהירה שתהיה סופרת. אחר כך זנחה רעיון אווילי זה לטובת משחק. כישוף לא מוסבר הביא אותה ללמוד אלקטרוניקה בתיכון, אך עם זאת היא סיימה לכתוב ספר הרפתקאות לנוער בשם "דורותי 1" לפני גיוסה. הספר נגנז, תהא נשמתו צרורה בצרור הדפים.
מכיוון שתחום התמחותה באותה תקופה – אסטרונאוטית – לא קיים בצבא (או כך הם רוצים שנאמין… מו-הא-הא-הא!), היא נאלצה להסתפק בחיל האוויר הרגיל, ושם בזמנה הפנוי חזרה לכתיבה.
סיפור פנטזיה קצר שלה בשם "נילילי" פורסם בעיתון מקומי בסוכות 2004. סיפור פנטזיה קצר נוסף בשם "בין שמיים וארץ" פורסם בכתב העת המקוון "בלי פאניקה" והביא לה מועמדות לפרס גפן. עדי התחתנה עם בחיר לבה בסוף פברואר 2008, ובאותה שנה הקימה את "בדרך להוצאה לאור" כי היא גילתה שיש לה כשרון לעזור לכותבים צעירים לשפר את ספריהם. ביוני 2010 נולדה לה נסיכה, שהצטרפה לחתולה בשם לילו מייפל, בינואר 2012 נוספה למשפחה בת נוספת שובבה ומתוקה. ובינואר 2015 נוסף גם בן  וגם יצא לאור הספר הראשון שלי "נכתב בטעות" שמלמד כותבים איך לזהות את רמת הכתיבה שלהם ואיך להשתפר.

ספרים שעזרתי להוציא לאור:

בעריכה אני דוגלת בגישת המינימום שינויים- מקסימום שיפור. אני משתדלת לעשות את מינימום השינויים הנדרשים בטקסט למען ליטושו והבאתו למיצוי מלוא הפוטנציאל שלו.

* "לרקוד גם בגיל 100 להיות בריא עכשיו" \ אופיר פוגל – נערך על ידי ויצא בהוצאת מדיה 10. הנטורופת אופיר פוגל חקר את האזורים בעולם בהם האוכלוסייה מגיעה לגילאים מבוגרים בבריאות טובה והביא לכם את מסקנותיו, כך שגם אתם תוכלו לחיות בריא יותר ולהגיע לגיל מבוגר יותר באיכות חיים טובה יותר.

* "ערך אישה" \ מוטי לוי – נערך על ידי ויצא בהוצאת מדיה 10. סיפור חייו האמיתי של מוטי משולב בהדרכה וטיפים לזוגיות טובה. כאשר מוטי קיבל אבן בראש ונאלץ להפסיק לעבוד ולעבור תקופת החלמה לא פשוטה הוא מתחיל ללמוד קורס בזוגיות וזה גורם לו לחשוב מחדש על כל חייו עם אשתו עד אז.

* "אקשן!" \ אילן ברק – יצא במדיה 10. ספר אימון מדהים שיביא אתכם לכתוב את תסריט חייכם העתידיים, לביים אותם, להפיק אותם ו"לשחק" אותם עד שיהפכו למציאות

* "10 שאלות לשעת הצורך, 10 דקות של אימון" \ יוסי עמנואל. ספרון כיס המציג שיטה של אימון עצמי קצר שיכול לעזור לכם עם כל מני אירועים מעצבנים בחיים. מבוס מעצבן, מישהו שתופס לכם את החנייה באופן קבוע, מישהו שאתם תמיד רבים אתו ועוד – תשאלו את עצמכם את השאלות שבספר, תקבלו פרספקטיבה חדשה ותשנו את החיים.

* פעם הייתי קטנה \ שולי ביטון – ספר שנערך על ידי במסגרת סדנת כתיבת ספר ילדים ויצא לאור. ילדה מגלה שאמה בהריון וכך מגלה שגם היא הייתה פעם קטנה.

* "השיטה" \ ארז כלב – יצא במדיה 10. ספר הדרכה לשיווק באינטרנט לבעלי עסק מתחילים. הספר מציע שיטה מסודרת מה לעשות בשיווק לפי ימים.

* "Kenny and the No-Results Witch" \ טליה היימן – נמצא באמזון, באנגלית כאן

* "רק לא תה! סיפורים לדרך" \ אגי רגנר  – נערך על ידי ויצא בחממה הספרותית ניתן לרכוש בסניפי סטימצקי ואצל המחברת. אוסף סיפורים קצרים הומוריסטיים ומקוריים במיוחד – מומלץ!

* "לראות בשדות זרים" \ יוסיפיה פורת – נערך על ידי ויצא בהוצאת אוריון. ניתן לקרוא פרטים ופרק ראשון בלחיצה כאן

IMG_6736

* "מצרפי המקרים" \ יואב בלום – יצא בהוצאת כתר, לאחר שקיבל חוות דעת אצלי.

* "אש על הבית הגדול" \ דורון שהם – נערך על ידי ויצא באופן פרטי במימון משותף עם קיבוץ משמר העמק.

* "מיטב הכתב 2010" \ כותבים שונים – אוסף סיפורים של 20 כותבים שונים שיצא בעריכה שלי בהוצאת כתב

* "אחת, שתיים ומליון" \ ג'ואי אבניאל – עבר אצלי עריכה ראשונית ואז התקבל להוצאת כתב במימון משותף

* "כל הפנים של אמליה" \ לאה גורא – קיבל חוות דעת בשלב מסוים בתהליך הכתיבה והתקבל ויצא בהוצאת גוונים.

* "קרקס הליצנים הבוכים" \ אמיר פורת – קיבל חוות דעת ויצא בגרסה דיגיטלית באינדיבוק.

* סיפור קצר בשם "הקבצן" מאת ציפי הראל שנערך על ידי, זכה במקום השני בתחרות סיפורים של הוצאת כתב 2013 ויצא לאור באוסף "סופי הדרכים".

* סיפור קצר בשם "מזוודת הזיכרונות" מאת יוסי ריבלין – קיבל חוות דעת ויצא לאור באוסף הסיפורים "ציקלון הזכרונות" בהוצאת כתב

*פרויקטים נוספים הנמצאים בשלבים שונים ועדיין לא ניתן לחשוף פרטים.

סיפורים נבחרים שכתבתי:

הספר שלי – "נכתב בטעות" – ספר הדרכה בכתיבה המציג טעויות נפוצות בכתיבת ספרים וכיצד להימנע מהן. יצא לאור בהוצאת מדיה10. לרכישה במחיר מוזל לחצו כאן

ריאליסטי – "מספרים"

פנטסיה- "בין שמיים וארץ" – היה מועמד לפרס גפן בשנת 2006

פנטסיה – "נילילי" – פורסם בעיתון 'זמן קריות', סוכות 2004

מד"ב – "הסוכנות לאיתור ופיקוח חייזרים"

 

 עוד קצת עלי

רומנים מתורגמים אהובים: "העבד" של בשביס זינגר, "עלובי החיים" של ויקטור הוגו, "מר ורטיגו" של פול אוסטר, "אשתו של הנוסע בזמן" של אודרי ניפגר, "שוקולד" של ג'ואן האריס, "בין שתי ערים" של דיקנס

רומן מקור אהוב: "שואה שלנו" של אמיר גוטפרוינד, "משאלה אחת ימינה" של אשכול נבו

קלאסיקות אהובות: "האסופית", "הסיפור שאינו נגמר", "עליסה בארץ הפלאות", "נשים קטנות", "בישימון וביער עד", "הרפתקאות טום סוייר", "הרפתקאות האקלברי פין", "פיטר פן"

ספרי פנטסיה ומד"ב: "הנסיכה הקסומה", "מדריך הטרמפיסט בגלקסיה", "המשחק של אנדר", "משחקי הרעב" והמלצה על ישראלי מעניין: "כפור" של שמעון אדף

ספרי ילדים שאני אוהבת להקריא לבנותיי: "הזחל הרעב", "מעשה בחמישה בלונים", "לקוף יש בעיה", "אריה הספרייה", "על גמדים, פטריות ומה עוד". אישית גדלתי על "איה פלוטו".

ספרי עיון והדרכה שווים: "לא רציונלי ולא במקרה" של דן אריאלי וספריו הנוספים, "סיפור" של רוברט מקי,

מחזות אהובים: "חשיבותה של רצינות" מאת אוסקר וויילד,  "המלט" מאת שייקספיר, "מחכים לגודו" מאת סמואל בקט

מחזמר אהוב: "עלובי החיים"

סרט הכי רומנטי: "מולן רוז'", "לחלום אותך", "50 דייטים ראשונים"

סרטים שלא אגיד לכם שראיתי מספיק פעמים: "אלאדין", "היפה והחיה", "בת הים הקטנה", "שיגעון בחלל", "הנסיכה הקסומה", "האחים בלוז", "רפונזל", "לשבור את הקרח", "חנות קטנה ומטריפה"

 

IMG_6611

התחייבות

א. הריני מתחייבת לא להעביר לשום גורם שלישי את שמו, פרטיו האישיים או פרטי התקשרות (כגון מייל, כתובת וטלפון) של אדם שפנה אלי, בין אם נוצרה מהתקשרות זו עבודה בתשלום ובין אם לא

ב. הריני מתחייבת לא למסור לשום גורם שלישי פרטים על ספריהם, סיפוריהם או יצירות אחרות שנשלחו אליי, בין אם קיבלתי תשלום על העבודה עליהם ובין אם לא

ג. הריני מתחייבת לא להעתיק, לשכפל או להפיץ את היצירות הנשלחות אליי, ולעשות כמיטב יכולתי כדי לשמור על זכויות היוצרים של הכותב

ד. הריני מתחייבת להחזיר את כספו של לקוח במקרה של אי מסירת חוות הדעת כעבור חודשיים מיום התשלום או במקרה שחוות הדעת לא תרמה לו או לא חידשה דבר

ה. למי שזה חשוב לו: אני שומרת שבת

חשוב להבין שאין כל התחייבות, אחריות או ביטחון שספרכם יפורסם גם לאחר עריכה מלאה והגהות רבות

אז הנכם מוזמנים לשוטט באתר, ללמוד, להגיב, לשאול וליהנות. אשמח לעזור ולענות על כל שאלה

תראו מה לקוחות אומרים עליי

Share Button

4 תגובות על מי את עדי איצקוביץ?

  1. מאת שבפ‏:

    אני נמצא בתהליכי כתיבה
    ואשמח ללמוד יותר.

  2. מאת ברוריה שחף‏:

    אני רוצה לשמוע היום את ההרצאה שלך בשעה 21:00, אמרת שאת שולחת קישור ולא קיבלתי. בקיצור איך אני עושה את זה? עוד שלושת רבעי שעה זה מתחיל מה עלי לעשות?
    תודה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>